Medarbetare

Välkommen att kontakta någon av Medlinks medarbetare! Vi ser fram emot att höra från dig.
Nedan finner du kontaktuppgifter till samtliga och det framgår inom vilket område respektive medarbetare arbetar inom. Är du ändå osäker på vem du ska prata med kan du ringa vår växel: 08-52 52 88 00 eller maila oss på info@medlink.se.

Julia Stenmark på Medlink

Julia Stenmark

Områdesansvarig – Rekrytering 072-078 77 11
julia.stenmark@medlink.se
Läs mer

Jonas Söderström

Senior rekryterare 072–078 77 36
jonas.soderstrom@medlink.se
Robin Helgesson Bemanningsansvarig på Medlink

Robin Helgesson

Områdesansvarig – Doktor 072-078 77 07
robin.helgesson@medlink.se
Läs mer

Kim Bane

Teamleader – Specialist 072-078 77 46
kim.bane@medlink.se
Sebastian Gafvelin på Medlink

Sebastian Gafvelin

Teamleader – Primärvård 072-078 77 22
sebastian.gafvelin@medlink.se
Läs mer

Oskar Hägglund

Senior Bemanningsansvarig - Läkare 072-078 77 24
oskar.hagglund@medlink.se
Läs mer

Sara Hellström

Senior Bemanningsansvarig – Läkare 072-078 77 47
sara.hellstrom@medlink.se

Edvin Dahlqvist

Bemanningsansvarig – Läkare 072-078 77 03
edvin.dahlqvist@medlink.se

Maria Kahem

Bemanningsansvarig – Läkare 072-078 77 08
maria.kahem@medlink.se

Niklas Simonsson

Bemanningsansvarig – Läkare och socionom 072-078 77 28
niklas.simonsson@medlink.se

Isak Werner

Bemanningsansvarig – Läkare och socionom 072-078 77 27
isak.werner@medlink.se

Lena Benjaminsson

Bemanningsansvarig – Psykolog och socionom 072-078 77 39
lena.benjaminsson@medlink.se

Robin Willgert

Affärsansvarig – Läkare 072-078 77 16
robin.willgert@medlink.se

Alexander Sjöö

Kundansvarig – Sjuksköterskor, arbets- och fysioterapeut 072-078 77 29
alexander.sjoo@medlink.se
Fredric Gustavsson på Medlink

Fredric Gustavsson

Områdesansvarig – Sjuksköterskor, arbets- och fysioterapeuter 072-078 77 15
fredric.gustavsson@medlink.se

Emelie Edlund

Senior Bemanningsansvarig - Sjuksköterskor, arbets- och fysioterapeuter 072-078 77 04
emelie.edlund@medlink.se

Linnea Sjöstedt

Bemanningsansvarig - Sjuksköterskor, arbets- och fysioterapeuter 072-078 77 14
linnea.sjostedt@medlink.se

Victoria Dahlberg

Bemanningsansvarig - Sjuksköterskor, arbets- och fysioterapeuter 072-078 77 45
victoria.dahlberg@medlink.se

Nathalie Sundberg

Senior Bemanningsansvarig - Sjuksköterskor, arbets- och fysioterapeuter 072-078 77 32
nathalie.sundberg@medlink.se
Bild på Madeleine Hellström

Madeleine Hellström

Bemanningsansvarig - Sjuksköterskor, arbets- och fysioterapeuter 072-078 77 19
madeleine.hellstrom@medlink.se

Saly Gabro

Bemanningsansvarig - Sjuksköterskor, arbets- och fysioterapeuter 072-078 77 10
saly.gabro@medlink.se

Camilla Hägglund

Upphandlingsansvarig 072-078 77 09
camilla.hagglund@medlink.se

Cassandra Hajduk

Operativ Chef 072-078 77 23
cassandra.hajduk@medlink.se
Läs mer
Marie Hytte-Larsson på Medlink

Marie Larsson-Hytte

Löne- och personaladministratör 072-078 77 02
marie.hytte@medlink.se
Läs mer

Adam Hellerud

Ekonomiassistent 072-078 77 12
adam.hellerud@medlink.se

Michaela Silvhagen

Boende- och Resekoordinator 072-078 77 25
michaela.silvhagen@medlink.se

Ebba Almegård

Bemanningskoordinator 072-078 77 44
ebba.almegard@medlink.se

Åsa Dahlqvist

Marknadsansvarig 072-078 77 42
asa.dahlqvist@medlink.se

Rana Hariri

Bemanningsansvarig – Läkare rana.hariri@medlink.se
Läs mer
Frida Dahl på Medlink

Frida Dahl

Föräldraledig Områdesansvarig – Sjuksköterskor, arbets- och fysioterapeuter Läs mer

John Öhlund

Föräldraledig – Bemanningsansvarig – Sjuksköterskor

Sanna Jansson

Föräldraledig – Affärsansvarig Läkare Läs mer
HelenaEne

Helena Envall

Föräldraledig Läs mer
Bella Avar på Medlink

Bella Avar

Föräldraledig Läs mer

Klara Askefors

Föräldraledig

Frågor?

Kontakta oss

Kontakta oss